«Насильство в освітньому середовищі» – питання міжнародної конференції в Москві Заступник Голови Профспілки Сергій Романюк взяв участь у роботі Міжнародної конференції «Насильство в освітньому середовищі. Причини, тенденції загострення, пошук рішень», що відбулася 1 листопада 2011 року у Москві.
Організаторами Конференції виступили Загальноросійська Профспілка освіти, Інтернаціонал освіти і Московський державний психолого-педагогічний університет.
Мета Конференції – визначення причин виникнення і поширення насильства в середовищі освіти, перш за все, щодо вчителів і означити шляхи виходу з таких ситуацій.
Конференція об’єднала представників Європейського комітету Інтернаціоналу освіти, Британської Ради в Москві, експертів з питань організації праці та психологічної підготовки вчителів з Англії, Фінляндії та Швеції; делегації профспілок освіти зі Словенії, Болгарії, Чехії, Литви, Білорусії, України; членів Загальноросійської Профспілки освіти та Асоціації кращих шкіл, народних вчителів, переможців Всеросійських професійних конкурсів педагогічної майстерності, представників батьківської та учнівської громадськості, ЗМІ; психологів, фахівців з прав людини, громадських діячів.
Відкриваючи пленарне засідання, голова Загальноросійської Профспілки освіти Галина Меркулова наголосила: «На жаль, часто факти насильства стосовно вчителів із тих, чи інших причин замовчуються. А якщо ж про них починають говорити відкрито, то це додає їм відтінок скандальності. Тому нам невідомі реальні масштаби цього явища. І сьогоднішня конференція – це лише перший крок до вирішення проблеми».
Абсолютний переможець конкурсу «Учитель року Росії-2010» Андрій Гаріфзянов звернув увагу учасників на зростання насильства стосовно педагогів. «Думаю, це, насамперед, пов'язано і з низьким рівнем престижу нашої професії в очах суспільства», – наголосив освітянин.
Загалом, у рамках конференції були організовані пленарні засідання, представлені доповідями про сучасні проблеми взаємодії учасників освітнього процесу та заходи щодо захисту прав вчителів у Росії і за кордоном. Функціонували дискусійні майданчики – «Психолого-педагогічна підготовка як фактор захисту вчителя», «Правові механізми протидії насильству в освітньому середовищі», «Роль ЗМІ у запобіганні насильства в освітньому середовищі», які викликали неабияку зацікавленість учасників та відкрите обговорення гострих питань.
Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення
|