Юрія Кулика обрано на посаду Голови ФПУ
11 листопада на IV засіданні Ради Федерації профспілок України члени Ради абсолютною більшістю голосів – 208 – «за» обрали на посаду Голови ФПУ Юрія Миколайовича Кулика.
Ю.М. Кулик народився 13 квітня 1949 року у м. Запоріжжі. Освіта вища, закінчив Запорізький державний педагогічний інститут за спеціальністю вчитель української мови та літератури.
Після закінчення вузу працював на журналістській роботі – літпрацівником, завідувачем відділу, заступником редактора районної газети «Сільське життя» Софіївського району Дніпропетровської області.
З 1972 року – на комсомольській роботі: перший секретар Софіївського райкому комсомолу, керівник лекторської групи Дніпропетровського обкому комсомолу, відповідальний організатор ЦК ЛКСМУ. З 1980 по 1993 рік – на профспілковій роботі: інструктор секретаріату, помічник голови Укрпрофради, керівник прес-центру Федерації незалежних профспілок України.
У подальшому працює на державній службі – заступник керівника управління Державної податкової адміністрації України, головний редактор журналу «Вісник податкової служби України», заступник Керівника Головного управління організаційно-кадрової роботи та взаємодії з регіонами – керівник Управління взаємодії з центральними та місцевими органами державної влади Адміністрації Президента України, заступник керівника групи радників Прем'єр-міністра України.
З 2005 року знову на профспілковій роботі: керівник управління організаційної роботи апарату Федерації профспілок України, секретар ФПУ, радник Голови ФПУ.
У березні 2009 року обраний заступником Голови ФПУ.
У березні 2011 – Першим заступником Голови ФПУ.
Має почесне звання «Заслужений журналіст України». Нагороджений нагрудним знаком «Заслужений працівник профспілок України», Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Головдержслужби.
10 листопада – Всесвітній день науки
Всесвітній день науки або офіційно – Всесвітній день науки в ім'я миру і розвитку – відзначається у світі щорічно 10 листопада.
Проведення цього дня було рекомендоване ще у 1999 році на Всесвітній науковій конференції, що проводилася у Будапешті. ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день науки, проголосивши його на загальній конференції у 2001 році. У глобальному масштабі цей день був уперше відзначений 10 листопада 2002 року.
Мета «Всесвітнього дня науки» – підвищення усвідомлення світовою громадськістю користі науки для минулого, теперішнього і майбутнього у розвитку людства. Цей День не є вихідним днем, проте у багатьох країнах проходять різноманітні заходи на підтримку «Всесвітнього дня науки». Зокрема, ЮНЕСКО щорічно проводить низку робіт із урядовими організаціями, науковими і навчальними колективами, населенням щодо поширення знань про значення Всесвітнього дня науки. Серед основних заходів – проведення днів «відкритих дверей», круглих столів і семінарів щодо впливу науки і технології на повсякденне життя, організація відвідування музеїв і тематичних виставок тощо.
В Україні День науки відзначають у третю суботу травня згідно з Указом Президента «Про День науки» від 14 лютого 1997 № 145/97.
|