КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Білоцерківська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
 • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
 • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
 • Федерація Профспілок України

 • Форма входу


  Календар
  «  Грудень 2011  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031

  Пошук

  Архів записів

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Вітаю Вас, Гість · RSS 21.09.2019, 08:40

  Головна » 2011 » Грудень » 2 » Педагогічна освіта бібліотекарів
  14:52
  Педагогічна освіта бібліотекарів

  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

  ЛИСТ

  від  24.10.2011 р. N 1/12-5765

  Щодо оплати праці та встановлення розряду працівникам бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу

  На запит щодо оплати праці та встановлення розрядів працівникам бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів повідомляємо.

  Атестація та оплата праці бібліотечних працівників (у тому числі й тих, які працюють у навчальних закладах) здійснюються за нормативними документами Міністерства культури і туризму України. Так, відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України від 16.07.2007 р. N 44 "Про затвердження Положення про проведення атестації працівників підприємств, установ, організацій та закладів галузі культури" за наслідками атестації атестаційна комісія дає оцінку професійної кваліфікації: відповідає (або не відповідає) працівник займаній посаді.

  Наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. N 745 "Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки" затверджені схеми тарифних розрядів посад керівних працівників бібліотек, централізованих бібліотечних систем та інших бібліотечних працівників (додатки 2, 3).

  При встановленні розрядів (категорій) бібліотечним працівникам застосовуються кваліфікаційні вимоги, затверджені наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168 (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 "Культура та мистецтво"). Для встановлення категорій:

  провідного бібліотекаря: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст), стаж роботи за професією бібліотекаря I категорії - не менше 2 років;

  бібліотекаря I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра - без вимог до стажу роботи, для спеціаліста - стаж роботи за професією бібліотекаря II категорії - не менше 2 років;

  бібліотекаря II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст), стаж роботи за професією бібліотекаря - не менше 1 року;

  бібліотекар: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

  Відповідно до п. 11 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. N 336, особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, установлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.

  У п. 4.6 Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 14.05.99 р. N 139, зазначено, що бібліотечний працівник загальноосвітнього навчального закладу повинен мати спеціальну бібліотечну або педагогічну освіту.

  З огляду на вищезазначене, вважаємо, що для бібліотекарів навчальних закладів вищу педагогічну освіту можна зараховувати як освіту, яка відповідає вимогам.

  Тобто бібліотечний працівник, який не має повної вищої освіти відповідного напряму підготовки, але має достатній практичний досвід та успішно виконує покладені на нього завдання та обов'язки, за рекомендаціями атестаційної комісії може не тільки бути визнаний як такий, що відповідає займаній посаді, а й набути права обійняти посаду за більш високою категорією.

  Відповідно до Класифікатора професій посада завідувача бібліотеки належить до керівників підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту, а бібліотекаря - до фахівців у галузі науково-технічної інформації.

   

  Заступник Міністра -
  керівник апарату

  П. Куліков

   

  Переглядів: 356 | Додав: adminbc | Рейтинг: 0.0/0
  Профспілка працівників освіти і науки України © 2019
  Конструктор сайтів - uCoz