КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Білоцерківська районна організація
Меню сайту

Корисні посилання
  • Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
  • ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
  • Федерація Профспілок України

  • Форма входу


    Календар
    «  Листопад 2013  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    252627282930

    Пошук

    Архів записів

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Вітаю Вас, Гість · RSS 26.04.2024, 16:42

    Головна » 2013 » Листопад » 22 » Білоруські профспілки
    15:22
    Білоруські профспілки
    Білоруські профспілки: оптимізація штатів призведе не до зростання зарплат вчителів, а до погіршення якості послуг

    У міністерстві фінансів Білорусі пропонують для підвищення заробітної плати працівників бюджетної сфери оптимізувати штати і зменшувати витрати.
    Проте у профспілках працівників освіти та охорони здоров'я радять дуже обережно підходити до питання скорочення працівників і відзначають, що у галузей практично вичерпані внутрішні резерви для зростання заробітної плати. При цьому і представники профспілок, і білоруські депутати вважають, що такий шлях призведе до погіршення якості соціальних послуг.

    Без дотацій з бюджету освіта не виживе

    Голова білоруської профспілки працівників освіти Александр Бойко вважає, що до оптимізації штатної чисельності працівників освіти слід підходити вкрай обережно. «Проблеми є. Яку б систему оплати праці ми не вибирали, все рівно, практика показала, що потрібне додаткове фінансування з бюджету. Без додаткового фінансування від держави галузь не виживе», – заявив А. Бойко, коментуючи ініціативи Мінфіну про зміну системи оплати праці бюджетників.

    А. Бойко зазначив, що освіта – це галузь, яка залежить, насамперед, від демографічної ситуації. За його словами, сьогодні Білорусь переживає наслідки зниження народжуваності в попередні роки, тому, дійсно, школярів стає менше, деякі заклади освіти доводиться закривати або об'єднувати. При цьому скорочується і штатна чисельність викладачів.

    Проте, таких шкіл в Білорусі сьогодні не багато, і в цьому напрямі резерви оптимізації вже закінчилися.
    «Скорочення штатів призведе до того, що в класах стане більше учнів, хоча ще недавно ми боролися, щоб їх число не перевищувало 20-25 осіб. Якість освіти сильно постраждає», – підкреслив він.

    Голова галузевої профспілки зазначив, що скорочення штатів призведе і до підвищення навантаження на тих вчителів, які залишаться працювати. Разом з тим, на початку навчального року вже підвищувалося навантаження на педагогів. Передбачалося, що цей захід призведе до зростання зарплати, однак на практиці цього не сталося.

    А.Бойко також засумнівався в ініціативі Мінфіну підвищувати вартість харчування у закладах освіти, оскільки, з точки зору фінансового відомства, саме ця стаття є найбільш витратною.

    Няні в дитсадках отримують по 128 дол. США

    Тим часом, як свідчать дані профспілки працівників освіти, за 9 місяців 2013 номінальна нарахована середньомісячна зарплата працівників освіти становила 286 дол. США, що становить трохи більше 60% від середньої зарплати по промисловості.

    При цьому з 1 липня тарифні ставки вихователям дошкільних установ освіти були підвищені на 25%, помічникам вихователів – на 10%. Однак реальне підвищення заробітної плати у вихователів склало 12-13%, у нянь – 7 %.

    На сьогоднішній день вихователь дитсадка заробляє близько 220-230 дол. США, помічник вихователя – близько 128 дол. США.

    За даними Профспілки, якщо на початок року в Мінську вакантними були 556 місць вихователів, то на 1 вересня дитячі садки столиці потребували 908 таких фахівців. Причина дефіциту кадрів – низькі зарплати.

    У незавидному становищі опинилися вчителі та педагоги додаткової освіти. Разом з підвищенням тарифних ставок на 25% вони отримали 2 додаткових години педнавантаження, і фактично підвищення зарплати лише компенсувало збільшений обсяг робіт. Домогтися істотного збільшення доходів працівників освіти не вдалося.

    Будь-яка система оплати праці залишиться недосконалою, поки з бюджету не будуть виділятися кошти на реальне збільшення зарплати працівникам бюджетної сфери.

    Міжнародний відділ ЦК Профспілки
    Переглядів: 516 | Додав: adminbc | Рейтинг: 0.0/0
    Профспілка працівників освіти і науки України © 2024
    Конструктор сайтів - uCoz